Menu

Ansatte

  • Se alle

  • Undervisere

  • Adminstration

  • Teknisk personale

Anders Christensen

Klarinet, træblæsersammenspil og harmoniorkester

Anette Birkelund

Sekretær

Benedikte Borum Poulsen

Cello

Bent Hjort

Trompet, sammenspil og Musikskolens Big Bands

Bente Lind Bliksted

Musikundervisning og korleder - Sønderlandsskolen

Bente Vang

Musikleg og musikgrundskole

Birgitte Haugmark

Violin, strygersammenspil og colourstrings

Dennis Boel

Trommesæt, marimba og slagtøj

Elisabeth Colding Sivertsen

Klassisk klaver, sammenspil og teori-hørelære

Elisabetta Eliseo

Klaver, brugsklaver og teori-hørelære

Esben Lindhardt Toft

Horn, Musikklasser

Finn Kjær Andersen

Rytmisk klaver, brugsklaver og sammenspil

Frank Høgsberg

Rytmisk musikkonsulent

Frederik Halkier Larsen

Saxofon, klaver og rytmisk

Freja Arendt

Obo, musikklasser

Hanne Halkjær Jepsen

Rengøringsassistent

Iben Østergaard Jensen

Violin, strygerklasser, karrusel

Jens Dammeyer Sørensen

Musikskoleleder

Jens Kristian Bang

Basun

Jesper Andersen

Trompet, cornet og dyb messing

Jesper Bo Knudsen

Trommesæt

John Frosch

Klaver, sammenspil mm.

Kasper Humle Lund

Slagtøj, trommer

Laurie Otto

Rytmisk sang, rytmisk og klassisk klaver samt rytmisk kor

Linda Fanø Clausen

Blokfløjte, teori-hørelære

Linda Kaul Steffensen

Souschef

Lise Kondrup Baggesen

Accordeon, piano- og knapharmonika, harmonikaorkester

Margit Kloster

Musikgrundskole og hørelære

Maria Guttesen

Rytmisk sang, rytmisk sammenspil, sangskrivning og komposition

Marie Sønderskov

Tværfløjte

Martin Ulsøe

Teknisk serviceleder

Mikkel Lundkvist

Violin

Poul Teddy Rasmussen

Sang, klassisk

Rasmus Boje-Nielsen

Elbas, guitar og sammenspil

Signe Marie Sørensen

Kontrabas - klassisk

Søren Bo Addemos

Elguitar

Søren Normann Larsen

Guitar og guitarsammenspil

Søren Østergaard Pedersen

Kontrabas og elbas

Sune Rahbek

Trommesæt

Susanne Lykke Boel

Slagtøj, trommesæt, marimbaorkester og musikgrundskole

Thomas Tronhjem

Klaver og akkompagnement

Tina Nielsen

Sekretær

Tina Vindelev

Sekretær

Torben Samuelsen

Klaver

Ulrik S. Andersen

Elbas, elguitar, guitar og sammenspil

Xenia Frederiksen

Klaver, klassisk